Derik Masaj Elanur

Derik masaj Şehir hayatının ve çalışma zorluklarının insanlarda yaratmış olduğu baskıdan dolayı strese bağlı ağrılar gün geçtikçe artmaktadır. Bu hastalıkların tedavilerinde modern tıbbın bizlere sunmuş olduğu ilaçlar çok ağır yan etkilere sahip olduğu için insanlar geleneksel tıp tedavilerine başvurmaya başlamışlardır. Stres, anksiyete, uyku bozuklukları, iştahsızlık, dolaşım ve solunum yolu problemleri, ödemler, kas düzensizlikleri gibi hasatlıkların tedavisinde mucizevi çözümler sunan masaj teknikleri geleneksel tıp tedavilerinin başında gelmektedir.

Son yıllarda birçok masaj tekniği geliştirilmekte ve tedavi merkezindeki uzmanlar tarafından hastaların sağlık problemlerinin türüne göre uygulanmaktadır.

Derik mutlu son hamam

En çok uygulanan masaj tekniği olan Thai masajı geleneksel bir teknik olup 2500 yıllık bir tarihi vardır. Çin kökenli olan bu masaj türü Hint yogası olarak da bilinmektedir. Thai masajı ayaklar, bacaklar, sırt ve boyun bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Diğer masajlardan farklı olarak bu teknikte hastaya keten bir kıyafet giydirilir ve uygulama bu kıyafet üzerinden yapılır.

Derik hamam sauna

Uygulama sırasında sık sık pozisyon değiştirilir ve uygulama en az bir buçuk saat sürmektedir.